Jaké služby nabízíme

Svezení na koni pro děti


Jedná se o individuální terapii (v trvání cca 30min), kterou řídí odborně vzdělaný pracovník (fyzioterapeut, spec. pedagog, apod.), koně jsou připravovány, aby byli v dobré fyzické i psychické kondici. Pro různé klienty máme k dispozici celkem 9 různých druhů koní.

Projížďky lze absolvovat například 1x nebo 2x týdně po dobu několika měsíců, nebo se podrobit intenzivní terapii, kdy je pacient v sedle koně až 2x denně, a to po dobu zhruba jednoho týdne.

Při samotné jízdě fyzioterapeut pobízí koně, aby měnil délku kroku, zrychloval či zpomaloval chůzi, měnil směr. Často se kůň na povel zastaví a zase se dá do pohybu. Právě tyto drobné změny se přenášejí na pacienta a stimulují jeho centrální nervovou soustavu.

Individuální trénink                 100,- / 10 minut,  200,- / 20 minut...                       

Výuku či jezdecký výcvik můžete také věnovat formou Dárkového poukazu, který zakoupíte, buď přímo u nás, na Cukrovarské ul. 3a (Jízdárna Šafářský dvůr) či v dobročinném obchůdku Kovárna Piafy Vyškov, z.ú. na ul. Cukrovarská 8a, Vyškov (tel. č. 731 650 731).

Jezdecké výcviky


Podílíme se na realizaci hiporehabilitace ve spolupráci s PIAFA Vyškov, z.ú.


HIPOTERAPIE je léčebná terapie s využitím koní, kde kůň funguje jako rehabilitační pomůcka - využití přirozené mechaniky pohybu koně v kroku a pohybových impulzů při něm vznikajících k programování motorického vzoru pohybu do CNS klienta prostřednictvím balanční plochy tvořené koňským hřbetem. Pomáhá dětem i dospelým.

V naší organizaci pracujeme zejména s dětskými klienty, od miminek (záleží na aktuálním zdravotním stavu a hmotnosti pacienta) do 15 let věku, jelikož u organismu, který se vyvíjí, můžeme mnohé pozitivně ovlivnit, usměrnit, podpořit, urychlit či opravit. U dětí jde nejčastěji o pacienty s opožděným psychomotorickým vývojem, dětskou mozkovou obrnou, genetickými vadami nebo s ortopedickými nebo neurologickými potížemi.


Rehabilitační jízda obvykle trvá 30 minut
(včetně komunikace s klientem před jízdou a hodnocením po jízdě). Není dobré pacienta přetěžovat. Našich 9 koní různého typu umožňuje terapeutům výběr koně pro každého klienta na míru (koně jsou různě vysocí, mají odlišně široké hřbety, a to vše může mít vliv na pohodlí pacienta).


Pracujeme za každého počasí, převážně venku na pískové jezdecké aréně (80 x 40 m) nebo v kryté jízdárně Šafářského dvora.

V bezbariérovém areálu ve Vyškově je dále k dispozici pro klienty šatna, sociální zázemí, venkovní i vnitřní odpočinkové posezení (možnost občerstvení - káva, voda, čaj),nástupní rampa, venkovní hry.

Realizace hiporehabilitace je podpořena organizací PIAFA Vyškov, z.ú., KONĚ LÉČÍ, z daru Nadačního fondu Tesco a daru Lesů ČR.